Każda aktywność fizyczna ma swoje korzyści, jednak pływanie zdecydowanie jest na czele – pozwala spalić kalorie, ujędrnia ciało, poprawia kondycję i proporcje sylwetki. Oto 4 korzyści wynikających z pływania:

1.Koryguje wady postawy

Ćwiczenia w wodzie nie obciążają kręgosłupa ani stawów, wzmacniają mięśnie grzbietu, a co za tym idzie – korygują wady postawy.  Siła wyporu niweluje grawitację, przez co podczas pływania nie dokucza ból kolan czy kręgosłupa.

2.Efektywnie spala tłuszcz

Ponieważ woda jest nawet 800 razy gęstsza od powietrza, pływanie wymaga jednoczesnej, wzmożonej pracy wielu mięśni, co skutkuje szybkim spalaniem kalorii. Pływając przez godzinę spalimy od 500 do 700 kcal.

3.Podtrzymuje zdrowie

Temperatura wody w basenie jest niższa niż temperatura ciała, dzięki czemu organizm się hartuje. Jednoczesne poruszanie nogami i rękami wzmacnia naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe, zaś poprawa krążenia krwi przyśpiesza metabolizm. Pływanie wpływa pozytywnie również na układ nerwowy – mięśnie oddechowe się wzmacniają, a pojemność płuc wzrasta.

4.Relaksuje

Podczas pływania woda masuje oraz rozciąga mięśnie, dlatego pływanie przyśpiesza regenerację i relaksuje ciało. Wizyta na basenie jest zatem idealnym pomysłem na trening po ciężkim, stresującym dniu.