Nie możesz się zmobilizować do tego, aby regularnie po pracy chodzić na treningi? Próbujesz, ale Ci nie wychodzi? Ciągle masz jakieś wymówki? Dzięki pięciu prostym krokom ćwiczenia po pracy staną się dla Ciebie normą!

Krok 1. Znajdź aktywność, która będzie Ci sprawiała przyjemność

To podstawa! Treningi powinny przede wszystkim dawać radość i poczucie satysfakcji. Aby więc z chęcią wykonywać ćwiczenia, musisz je po prostu lubić. Nie patrz na to, że wszyscy Twoi znajomi chodzą na siłownię lub biegają – jeżeli te formy aktywności nie sprawiają Ci przyjemności, znajdź sobie inne. Nie odkryjesz tego, co Cię najbardziej interesuje, jeśli nie będziesz próbować. Tu z pomocą przychodzi program FitProfit, oferowany przez pracodawców swoim pracownikom. Dzięki niemu możesz bez żadnych dopłat korzystać z różnych obiektów sportowo-rekreacyjnych i odkrywać swoje pasje, nie ponosząc żadnych kosztów, ponieważ płaci za to Twoja firma. Zarezerwuj sobie miesiąc na poznawanie różnych form aktywności – sporządź listę zajęć, które wydają Ci się interesujące, znajdź kluby, w których możesz je realizować i po kolei je odwiedzaj. Zapisuj swoje wrażenia i odczucia na temat każdej z dyscyplin, a pod koniec miesiąca zrób podsumowanie.

Krok 2. Wybierz miejsce w pobliżu pracy

Jeżeli już wiesz, jaka forma aktywności sprawia Ci największą przyjemność, znajdź miejsce w pobliżu pracy, w którym możesz ją realizować. Dzięki temu nie tylko łatwiej będzie Ci się zmobilizować do treningu, ale zaoszczędzisz też sporo czasu. Zamiast wracać do domu i jechać na siłownię lub do klubu fitness, zrobisz to niejako po drodze. Poszukaj obiektu, w którym czujesz się dobrze i możesz liczyć na fachową pomoc profesjonalistów – to dodatkowe czynniki, które sprawią, że z przyjemnością będziesz myśleć o zbliżającym się treningu.

Krok 3. Planuj czas z wyprzedzeniem

Kup sobie kalendarz, w którym będziesz planować swoje zajęcia zawodowe i prywatne, w tym treningi. Na początku każdego miesiąca poświęć trochę czasu na przemyślenie, ile godzin w ciągu następnych tygodni możesz poświęcić na aktywność fizyczną i odpowiednio je zaplanuj. Pamiętaj o tym, że treningi w drodze z pracy do domu oszczędzają twój czas, dlatego zarezerwuj sobie na nie porę dnia tuż po zakończeniu aktywności zawodowych. Wykaż się konsekwencją – jeżeli w danym dniu masz zaplanowane ćwiczenia, nie daj się wrobić szefowi w dodatkową pracę, nad którą będziesz siedzieć po godzinach.  W końcu chodzi o twoje zdrowie i dobre sampoczucie!

Krok 4. Pakuj torbę na trening dzień wcześniej i bierz ją do pracy

Postaraj się, aby pakowanie torby dzień przed treningiem weszło Ci w nawyk. To naprawdę pomaga! Przygotowując rzeczy niezbędne na ćwiczenia wcześniej, nie ryzykujesz, że następnego dnia rano zabraknie Ci na to czasu lub po powrocie z pracy bardziej zainteresujesz się serialem lecącym akurat w telewizji niż treningiem. Sportowa torba leżąca przez cały dzień obok Twojego biurka będzie Ci ponadto przypominać o celu, który jest do zrealizowania.

Krok 5. Zachęć do treningów znajomych z pracy

Myślisz, że tylko Tobie trudno zmotywować się do ćwiczeń. Nic bardziej mylnego, wielu z nas ma ten sam problem. Porozmawiaj z koleżankami i kolegami z pracy i namów ich do wspólnych treningów. Towarzystwo znajomych zmobilizuje Cię do regularnej aktywności fizycznej, trudniej będzie Ci też wykręcić się od ćwiczeń. A o to przecież chodzi!

 Powodzenia!