Poniedziałek to najlepszy dzień, by zdrowo i aktywnie rozpocząć tydzień. Oto 7 patentów, by od nowego tygodnia bez wysiłku rozpocząć bardziej aktywne i zdrowe życie.

 1.Ćwicz przed świtem

Wstawać, gdy na dworze jest jeszcze ciemno? Tak! Postaraj się po raz kolejny nie wciskać drzemki i wstać 15 minut wcześniej niż zazwyczaj. Wykonaj kilka ćwiczeń rozciągających, kilka przysiadów i wyskoków. Dzięki aktywności fizycznej złapiesz kilka głębszych oddechów i dotlenisz jeszcze zaspane ciało. Być może trening zastąpi Twoją poranna filiżankę kawy?

2.Nie siedź

Kilka treningów w ciągu tygodnia nie zwalnia Cię z ruchu przez resztę czasu. Siedzący tryb życia spowalnia metabolizm i sprzyja powstawaniu wad postawy. Jeśli pracujesz na siedząco (np. przy biurku), ustaw sobie przypomnienie w telefonie i  co dwie godziny postaraj się przejść po korytarzu i rozprostować kości.

3.Zajrzyj do torby

Zawartość damskiej torebki to niemal mityczny temat. Wiemy z autopsji, że można znaleźć tam niemal wszystko, oprócz tego, co potrzebne. Jednak temat dotyczy również panów. Noszenie ze sobą ciężkiej torebki czy teczki może powodować bóle kręgosłupa, karku, a nawet bóle głowy. Codziennie rano, rób porządek w torbie, pakuj ważne rzeczy i wyjmuj te, których już nie potrzebujesz. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zabrałeś wszystkie potrzebne rzeczy i jesteś przygotowany do dnia, a przy okazji odciążysz kręgosłup.

4.Trenuj przy okazji

Robiąc zakupy, stojąc w kolejce do kasy czy przygotowując poranną kawę, pomyśl o treningu. Nie mówimy tu o pełnym godzinnym seansie ćwiczeń, a o małych, sprytnych trickach, które bez problemu możesz włączyć w swoją rutynę. Gdy wybierasz się na zakupy, weź koszyk zamiast wózka – dzięki temu zaangażujesz do pracy mięśnie ramion. Stojąc w kolejce do kasy, napinaj i rozluźniaj mięśnie ud i pośladków, a za każdym razem, gdy czekasz aż ekspres zrobi Twoją kawę – zrób kilka przysiadów.

5.Wysypiaj się

Odpowiednia ilość snu jest kluczem do dobrego samopoczucia, utrzymania zdrowia i zregenerowania ciała po treningu. Postaraj się spać około 8 godzin dziennie, kładź się i wstawaj z łóżka codziennie o tej samej porze – dzięki temu przyzwyczaisz swoje ciało do pewnego rytmu, a z czasem wstawanie z łóżka przestanie być dla Ciebie horrorem.