W ciągu dnia masz mnóstwo obowiązków i rzeczy do zrobienia, przez co nie znajdujesz czasu na trening? Gdy wreszcie wyjdziesz z pracy, wolisz wyjść na kawę, do kina lub spotkać się ze znajomymi? Spróbuj ćwiczyć rano i rozpocznij dzień pełen energii i motywacji do działania.

Jakie są zalety porannych treningów?

 Dodajesz sobie energii na cały dzień

Poranny trening rozbudzi Twój umysł, dotleni ciało i dostarczy Ci energii na cały dzień. Dzięki endorfinom wydzielanym podczas aktywności fizycznej poczujesz się zdrowiej, silniej, będziesz miał więcej motywacji i pozytywnej energii na cały dzień.

Możesz pozwolić sobie na popołudniowy luz

Wystarczy, jeśli wstaniesz 30 minut wcześniej, a jak już rano ‘odhaczysz’ trening, będziesz miał więcej czasu na inne rzeczy po południu. Bez problemu będziesz mógł spotkać się ze znajomymi czy odpocząć przy ulubionym serialu bez poczucia winy i obowiązku pójścia na trening, który wisi Ci za głową.

Nie musisz wstawać dużo wcześniej

Jeśli jesteś śpiochem i wstawanie przed świtem jest dla Ciebie prawdziwą męką, postaw na krótki i intensywny trening kardio. Nawet 15 minut wystarczy na wykonanie kilku energicznych ćwiczeń i rozciąganie, które rozbudzi Cię o poranku.

Unikasz tłumów

Jeśli wybierzesz się na siłownię rano, unikniesz tłumów ludzi, którzy wybierają się na siłownię po całym dniu. W ten sposób szybciej i efektywniej spalisz wszystko, co zjesz w ciągu dnia. Dodatkowo łatwiej będzie Ci odmówić sobie niezdrowych przekąsek i napojów, a skoncentrujesz się na zdrowych posiłkach, które podtrzymają efekty Twoich ciężkich treningów.

Przyśpieszasz metabolizm

Dzięki porannemu treningowi Twój metabolizm będzie działał na najwyższych obrotach już od samego rana. W ten sposób szybciej i efektywniej spalisz wszystko, co zjesz w ciągu dnia. Dodatkowo łatwiej będzie Ci odmówić sobie niezdrowych przekąsek i napojów, a skoncentrujesz się na zdrowych posiłkach, które podtrzymają efekty Twoich ciężkich treningów.