Proces odchudzania to nie tylko wysiłek fizyczny i godziny spędzone na siłowni. Kluczem do osiągnięcia wymarzonej wagi i rozmiaru jest przede wszystkim zdrowa i bogata w wartościowe składniki odżywcze dieta.

A WIĘC, CO JEŚĆ, ŻEBY SCHUDNĄĆ?

Jedz zdrowe, pełnowartościowe produkty

Aby schudnąć nie należy ograniczać żadnych składników pokarmowych. Dieta powinna się składać ze zdrowych węglowodanów, protein i wartościowych tłuszczy.

Wybierz owoce zamiast słodyczy

Owoce, szczególnie te sezonowe, takie jak polskie jabłka czy śliwki są dużo tańsze od słodyczy, mają mniej kalorii, dużo błonnika i są smaczne. Pozbądź się z szafek wszystkich słodyczy, a jako przekąskę w ciągu dnia zjedz jabłko, marchewkę lub garść orzechów.

Uważaj na to, co pijesz

Pamiętaj, że cukier znajdziemy nie tylko w słodyczach. Zrezygnuj z picia słodkich i gazowanych napojów – zamień je na wodę z cytryną lub herbatę.

Postaw na produkty naturalne

Ogranicz, a najlepiej całkowicie zrezygnuj z produktów przetworzonych. Zapomnij o gotowych posiłkach, sosach czy deserach z proszku. Im bardziej naturalne i mniej obrobione produkty, tym lepiej.

Jedz śniadanie

Śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia, jednak w porannym pośpiechu bardzo często o nim zapominamy. Jedz zdrowe i pełnowartościowe śniadania – dzięki temu usprawnisz pracę swojego metabolizmu i zyskasz energię na cały dzień.