Śmiech to zdrowie! Znasz to powiedzenie i zapewne uważasz, że to tylko rodzaj niepopartego żadnymi faktami powiedzonka? To nieprawda! Śmiech ma realny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie!

Poznaj powody, dla których warto się śmiać 🙂

1. Śmiech zwiększa odporność

Ludzie, którzy są na co dzień radośni i często się uśmiechają, chorują znacznie rzadziej od tych pesymistycznych i pochmurnych. Śmiech zwiększa produkcję limfocytów T, które zwalczają wirusy, a także działających przeciwzapalnie endorfin.

2. Śmiech dotlenia

Badania naukowe wykazały, że dzięki kilku minutom śmiechu możemy dostarczyć organizmowi taką ilość tlenu, jak podczas intensywnego wysiłku. Podczas śmiechu poruszamy również klatką piersiową, dzięki czemu wdech jest nawet dwa razy dłuższy niż wydech = 2 x więcej tlenu.

3. Redukuje stres

Kolejną zaletą śmiechu jest jego zbawienny wpływ na redukcję stresu. Nawet wymuszony śmiech hamuje lub całkowicie redukuje wydzielanie hormonów stresu, zmniejsza częstotliwość uderzeń serca na minutę, a nawet łagodzi bóle głowy.

4. Dodaje energii

Kilka minut śmiechu działa jak zastrzyk energii czy filiżanka kawy. Dzięki niemu wzrasta chęć do pracy, rośnie kreatywność oraz wzmaga się pozytywne podejście do świata.

5. Zapewnia młody i atrakcyjny wygląd

Poza korzyściami zdrowotnymi ilość śmiechu ma odzwierciedlenie w Twoim wyglądzie. Ludzie, którzy często się uśmiechają, są uznawani za bardziej otwartych, sympatycznych, atrakcyjnych, a nawet bardziej pewnych siebie. Śmiech może również zastąpić skomplikowane zabiegi chirurgiczno-kosmetyczne – zapewnia gładkość, elastyczność i jędrność skóry twarzy. Ponadto, badania naukowe dowodzą, że osoby, które często się uśmiechają, są bardziej zadowolone z życia, szybciej nawiązują kontakty, a nawet szybciej awansują!

6. Działa jak trening dla twarzy

Śmiech jest wspaniałym treningiem dla mięśni twarzy, brzucha oraz ramion. Wpływa na szybkość metabolizmu i spala nawet 15 kalorii w ciągu jednej minuty!

Nie czekaj! Uśmiechnij się!