Hula hop kojarzy się wszystkim z latami dziecięcymi i zabawą, jednak przy odrobinie wyobraźni staje się świetnym i tanim sprzętem treningowym.

Ćwiczenia z hula hop przede wszystkim odchudzą brzuch, wymodelują talię i pośladki, a także poprawią postawę i wzmocnią kręgosłup. Ponadto uelastycznią skórę i efektywnie spalą tłuszcz.

Jak często ćwiczyć?

Trening z hula hop nie jest zbyt wyczerpujący, więc możesz ćwiczyć nawet dwa razy dziennie, np. podczas oglądania telewizji. Każdy trening powinien trwać 20-30 minut, a każda taka sesja to około 200 spalonych kalorii.

Pierwsze efekty ćwiczeń pojawiają się już po 2 tygodniach regularnych treningów i są najbardziej widocznie w obszarze talii i bioder. Jeśli chcesz zwiększyć motywację do ćwiczeń z hula hop, zmierz obwód swojej talii i bioder przed pierwszym treningiem i po dwóch tygodniach ćwiczeń – obwód może zmniejszyć się nawet o 2cm.

Jakie koło wybrać?

Zacznij od koła z szeroką obręczą, a kiedy nauczysz się kręcić hula hop w talii, spróbuj poruszać nim w górę i w dół – od kolan do góry talii. Kolejnym krokiem jest wybór cięższego koła, które dodatkowo będzie wzmacniało mięśnie.

 Uważaj na hula hop z wypustkami – uderzając w mięśnie powoli tworzą mikro urazy i po dłuższym czasie mogą spowodować osłabienie mięśni, a nawet doprowadzić do uszkodzeń organów wewnętrznych!