Pracujesz ponad 40 godzin w tygodniu na najwyższych obrotach i codziennie wychodzisz z pracy późnym wieczorem? Jak przy tak napiętym grafiku znaleźć czas na trening? Jak pogodzić pracę i aktywność fizyczną?

 1. Nie ma czegoś takiego jak brak czasu

Każdy z nas pracuje – jedni w trybie zmianowym, inni dziennym, a jeszcze inni sami regulują swój czas pracy. Jedno jest wspólne – każdy z nas dostaje 24 godziny, dzień po dniu, i to tylko od Ciebie zależy, na co je poświęcimy. Oczywiście zdarzają  się dni, kiedy pracujesz od rana do wieczora, jednak na co dzień wygospodarowanie czasu na trening jest tylko kwestią dobrej organizacji.

2. Trzeba chcieć

Tak jak powiedzieliśmy, każdy może znaleźć czas na trening. Zadaj sobie pytanie – Czy chcę trenować? Jeśli tak, to zawsze uda Ci się znaleźć czas. Jeżeli nie, zawsze znajdziesz jakąś wymówkę, byleby tylko nie iść na trening. Motywacja to podstawa! (Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak utrzymać motywację, przeczytaj nasz post “Jak nie stracić motywacji do ćwiczeń”)

3. Organizacja to podstawa

Jeśli myślisz, że znalezienie czasu i energii na trening po pracy jest praktycznie niemożliwe – spróbuj ćwiczyć rano. Wyrób sobie nawyk i codziennie wstawaj np. godzinę wcześniej. Poranny trening obudzi ciało, doda energii i poprawi nastrój na cały dzień. Jeśli ćwiczysz w klubie,  dodatkowym plusem będzie niewielka ilość osób na siłowni i wolne maszyny – nikt ani nic nie przeszkodzi Ci w treningu.

4. Poproś pracodawcę o kartę FitProfit lub FitSport

Jeśli Twój pracodawca jeszcze nie zdążył dołączyć do jednego ze zdecydowanie najpopularniejszych obecnie na rynku programów sportowo-rekreacyjnych – FitProfit lub FitSport, czas wziąć sprawy w swoje ręce. Zapytaj swój dział HR o wspomniane programy. W Polsce z ogromnym powodzeniem korzysta z nich już ponad 2000 firm. Nic dziwnego!
Karta sportowo-rekreacyjna FitProfit oraz karta FitSport zapewniają elastyczny dostęp do obiektów sportowych na terenie całej Polski. W programie uczestniczy ponad 3300 obiektów sportowo-rekreacyjnych w całej Polsce. Ten obok Twojego bloku, domu czy pracy też!

Pamiętaj, że Ty nic nie płacisz. Płaci Twój pracodawca. Firma  w ten sposób dba o Twoją motywację i Twoje zdrowie.
Co więcej, na posiadaczy karty FitProfit czeka dodatkowo bogaty program rabatowy w zakresie pielęgnacji zdrowia i urody, a także organizacji wolnego czasu.

5.Odrzuć wymówki

Kiedy zaczynasz szukać wymówek, usprawiedliwiasz swój brak czasu, brak motywacji czy lenistwo. Jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas ma gorsze dni czy jest zmęczony, jednak żadna wymówka nie przybliży Cię do celu ani nie da efektów tak jak dobrze wykonany trening. Znajdź balans – jeśli miałeś ciężki dzień i jesteś wyjątkowo zmęczony, nie katuj się 2 godzinnym treningiem siłowym. Pójdź na pilates lub wyjdź na długi spacer.

Pamiętaj, początki zawsze są trudne. Nie poddawaj się, a z czasem regularne treningi staną się Twoim nawykiem. Dasz radę!