Dobrze dobrany strój na siłownię motywuje do ćwiczeń, zapewnia komfort i dodaje pewności siebie. W takim razie, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Zacznij od bielizny

Dla kobiet szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego stanika sportowego – powinien być wygodny i elastyczny, a jednocześnie podtrzymywać biust. Skarpetki powinny być dopasowane w zależności od zajęć – jeśli nie nosimy butów, dobre będą skarpety antypoślizgowe. W przypadku ćwiczeń w butach można ćwiczyć w zwykłych skarpetkach, jednak lepsze są te wykonane z oddychających materiałów.

Coś na dół

Najprostszym wyborem są krótkie spodenki, jednak nie wszyscy lubią tę długość. Panie mogą wybierać długie spodnie typu leginsy lub inne krótsze spodnie – tak, by długie i szerokie nogawki nie przeszkadzały w ćwiczeniach. Na ćwiczenia nie powinno się zakładać spodni z niskim stanem, ponieważ podczas niektórych czynności mogą zsuwać się i spadać.

Coś na górę

Koszulki to kwestia bardziej indywidualna – wszystko zależy od rodzaju ćwiczeń oraz od naszych preferencji. Koszulka może być bardziej dopasowana lub luźniejsza – najważniejsze by zapewniała odpowiednią cyrkulację powietrza i utrzymywała skórę suchą. Ciekawym dodatkiem są np. ściągacze przy rękawach lub u dołu koszulki czy wstawki z przepuszczającej powietrze siateczki.

Obuwie

Obuwie to zdecydowanie najważniejszy element stroju sportowego i nie powinno się na nim oszczędzać. Buty powinny być przede wszystkim wygodne, jak najlżejsze i najlepiej z anatomiczną wkładką. Przed zakupem butów należy je przymierzyć i sprawdzić, jak w danym modelu czuje się nasza stopa. Za małe bądź za duże obuwie to gwarancja bólu, kontuzji i nieprzyjemnych otarć skóry.

Dodatki

Uzupełnij podstawowy strój o dodatki.  Do ćwiczeń z ciężarami przydatne są specjalne rękawiczki. Zapewniają one lepszy chwyt i komfort, a także zapobiegają podrażnieniom skóry oraz odciskom. Innym ciekawym pomysłem jest noszenie na nadgarstkach frotek, które zapobiegają spływaniu potu na dłonie, a jednocześnie mogą służyć do szybkiego wytarcia potu z czoła.