Aby ćwiczyć jogę, trzeba być wygimnastykowanym

NIEPRAWDA

Gdyby tak było, to nikt nie ćwiczyłby jogi ani nie uprawiał innych sportów. W każdej nowej dla nas dyscyplinie zaczynamy od zera. Tak samo jest w przypadku jogi – z czasem, gdy będziesz ją ćwiczyć regularnie, zobaczysz postępy, m.in. w stopniu rozciągnięcia swoich mięśni. Poza tym joga jest bardzo rozwiniętą dyscypliną o wielu stopniach zaawansowania, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Ćwiczenie jogi nie pomaga schudnąć

PRAWDA/NIEPRAWDA

Każda forma aktywności, z którą mamy  do czynienia przyczynia się do utrzymania zdrowia i smukłej sylwetki – również joga. Faktem jednak jest, że są dyscypliny sportu, które pozwalają na spalenie większej ilości kalorii.

Joga nie jest odpowiednia dla osób starszych

NIEPRAWDA

Joga jest odpowiednia dla wszystkich, niezależnie od wieku. Jest mnóstwo rodzajów, technik i stylów prowadzenia zajęć jogi, tak więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Osoby zmagające się problemami zdrowotnymi mogą  w ramach jogi wybrać zajęcia terapeutyczne, np. skupiające się na wzmacnianiu kręgosłupa.

Ćwiczenie jogi jest drogie

NIEPRAWDA

Jeśli zdecydujesz się na ćwiczenie jogi w klubie, to koszt będzie taki sam lub podobny do kosztu zajęć fitness czy regularnego pływania. Możesz również poprosić swojego przełożonego o przyłączenie Twojej firmy do programu FitProfit, dzięki czemu uczęszczanie na zajęcia nie będzie wiązało się z żadnymi dodatkowymi opłatami.  Po pewnym czasie, gdy zdobędziesz odpowiednią wiedzę, możesz praktykować jogę w domu. Jedyne czego potrzebujesz to kawałek podłogi i mata.

Joga nie jest dla katolików

PRAWDA/NIEPRAWDA

Joga jest sztuką i filozofią, a nie religią. Owszem, zwraca dużą uwagę na rozwój duchowy, jednak jest otwarta na wszystkie wyznania. Jeżeli nie chcesz skupiać się na wymiarze duchowym jogi, potraktuj ją jak każdą inną formę aktywności fizycznej.