Chcesz aktywnie wykorzystać ostatnie dni wakacji? Masz zaplanowany wrześniowy urlop? Jedną z bardziej przerażających wizji, zwłaszcza jeśli wybierasz się w podróż z dziećmi, jest kapryśna pogoda, która może pokrzyżować część wyjazdowych planów. Jeśli jesteś na urlopie i akurat pada, mamy dobrą wiadomość – są miejsca w Polsce, w których można atrakcyjnie spędzić czas, gdy na zewnątrz panuje plucha.

Zwiedzaj

Polska jest taka piękna! A wokół pełno miejsc, których z pewnością jeszcze nie zdążyłeś odkryć. Na deszczowy dzień zarezerwuj sobie wizytę w zamku lub pałacu. Poza podziwianiem pięknej architektury oraz oryginalnych dekoracji, możesz poznać historię miejsca lub poszukać wspólnie z dziećmi ukrytego skarbu. Możesz też w ramach edukacji poprzez zabawę wybrać się do parku nauki, gdzie za pomocą multimediów, warsztatów i interaktywnych eksponatów dowiedzieć się czegoś więcej z takich dziedzin jak fizyka, chemia, biologia czy astronomia.

Bądź aktywny!

Wypoczynek w wodzie należy do jednej z najbardziej ulubionych aktywności podczas urlopu. Gdy na zewnątrz pada, zawsze można wybrać się do jednego z polskich aquaparków. Baseny, jaccuzi, wodne zjeżdżalnie to prawdziwy raj dla miłośników wodnego szaleństwa. Marzysz o chwilach relaksu – skorzystaj z sauny i zabiegów SPA. Co więcej, przebywanie w wodzie ma dobroczynny wpływa na nasz organizm, szczególnie jeśli korzystasz z kąpieli termalnych. A przy okazji możesz zadbać o swoja kondycję, nawet będąc na wakacjach. Wizyta w aquaparku lub na basenie to doskonały pomysł na urozmaicenie rodzinnego urlopu. Niezależnie od tego, czy jesteś nad morzem, w górach czy na Mazurach, możesz skorzystać z oferowanych przez pobliskie obiekty atrakcji. Takie wakacje to prawdziwa frajda!

Lato w mieście

Spędzasz urlop w mieście lub szukasz pomysłu, jak ciekawie spędzić weekend? Możliwości jest o wiele więcej niż ci się wydaje. Gdy pada deszcz, można na przykład schować się pod ziemią… Taką niecodzienną formę przeczekania niekorzystnej pogody zapewnia chociażby szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego w Krakowie, a takich miejsc w Polsce jest o wiele więcej. A może trochę sportu? Wielbicielom gór z pewnością do gustu przypadną ścianki wspinaczkowe lub parki linowe (jeśli mimo wszystko nie boisz się zmoknąć), lubiący aktywne spędzanie wolnego czasu mogą wybrać się na siłownię, do klubu fitness, na kort tenisowy czy kręgle, a marzący o rozrywce – do kina lub teatru. Najważniejsze, aby spędzony czas pozwolił zregenerować organizm i odpocząć zarówno fizycznie, jak i psychicznie.