Wakacyjna aura sprzyja wypadom nad wodę. Nadmorskie kurorty i mazurskie miejscowości oblegane są jednak przez turystów szukających rozrywki, a letni wyjazd, poza wypoczynkiem, kojarzy się z korkami na trasie, zatłoczonymi plażami i uciążliwym hałasem. Tymczasem, żeby spędzić czas nad wodą, nie trzeba wcale wyjeżdżać z miasta…

Basen kojarzy się najczęściej z monotonnym pływaniem od ściany do ściany w celu pokonania założonego wcześniej dystansu. I mimo iż taki rodzaj wodnych aktywności przynosi niewątpliwe korzyści zdrowotne (o których możesz przeczytać tutaj), to z czasem może znudzić. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych, dla których pobyt w wodzie jest szczególnie wskazany. Dzięki nauce pływania i zabawie w wodzie minimalizowane jest ryzyko wad postawy oraz zaburzeń układu krążenia, a także chorób cywilizacyjnych, które coraz częściej objawiają się u dorosłych. Dlatego tak ważnym jest, by dostarczyć najmłodszym atrakcji, które zachęcą do zabaw w wodzie i nie zrażą do pobytu na basenie.

Termy Maltańskie to kompleks, z którego korzystają dzieci już od 3 miesiąca życia. W Aquaparku dla maluchów przygotowany jest brodzik z minizjeżdżalnią i kolorowymi zwierzakami, zabawki i  kolorowe kapoczki. Dodatkowo lato to prawdziwy raj dla najmłodszych miłośników wodnego szaleństwa. Plaża zewnętrzna zaprasza na wodny plac zabaw, a animatorzy do udziału w zabawach i konkursach z nagrodami – mówi Bartosz Kaźmierczak z Term Maltańskich, najnowocześniejszego i największego wodnego kompleksu rekreacyjno-sportowego w Polsce.

W okresie wakacyjnym Termy to nie tylko standardowe baseny sportowe – korzystając z zewnętrznych atrakcji możesz poczuć się jak na prawdziwych maltańskich plażach, a coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy leniwego spędzania czasu na piachu, jak i uzależnieni od adrenaliny maniacy deski.

–  Zewnętrzna cześć Aquaparku, która czynna jest aż do końca września zaprasza na sezonowe atrakcje: do strefy surfera z najdłuższym w Wielkopolsce torem skimboardowym, na piaszczystą plażę czy dmuchany wodny tor przeszkód. Lato w Termach to także dodatkowych pięć zjeżdżalni i aż 4  baseny pod gołym niebem! – tłumaczy Bartosz Kaźmierczak. – To największy park wodny w Polsce, w którym absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcje naszego kompleksu to największy Aquapark z plażą zewnętrzną, i najpiękniejszy, różnorodny Świat Saun – wymienia Bartosz Kaźmierczak. Dojazd do Term możliwy jest komunikacją publiczną, więc nie musisz martwić się problemem korków powstających na drogach wylotowych z największych miast, dzięki czemu nad wodą relaksować się możesz bez myślenia o logistycznych wyzwaniach związanych z długą podróżą.

Zabierz ze sobą kartę FitProfit lub FitSport i korzystaj z najnowocześniejszego i największego wodnego kompleksu rekreacyjno-sportowego w Polsce wykorzystującego naturalne wody termalne! Pakuj strój kąpielowy, klapki i ręcznik i przyjeżdżaj do Term! Wakacyjne szaleństwo jest bliżej niż myślisz!

Więcej na temat Term Maltańskich znajdziesz tutaj.