Właśnie rozpoczynasz dietę? A może zdrowe odżywianie jest na liście Twoich postanowień noworocznych? Jeśli brakuje Ci motywacji lub ciężko jest Ci się zmobilizować, namów swojego partnera do wspólnej diety i ćwiczeń.

Wzmocnienie więzi

Wspólna dieta pogłębi Wasze relacji, zbliży do siebie, a także zapewni wsparcie w czasie zrzucania kilogramów. Dzięki wspólnemu planowaniu posiłków i poszukiwaniu zdrowszych przepisów, poznacie nowe, ulubione smaki i potrawy. Kolejnym pozytywem diety w parze jest wspólne gotowanie i jedzenie posiłków, czyli świetna okazja do znalezienia czasu dla siebie, a może nawet odkrycia nowego hobby – gotowania?

Korzyści zdrowotne

Przejście na zdrową dietę zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu nerwowego, serca czy cukrzycy i często – błędnie uznawanej za niegroźną – nadwagi. Podczas wspólnych posiłków na pewno będziecie rozmawiać – dzięki temu będziecie jeść dłużej i wolniej, a przez to wiadomość o najedzeniu zdąży dotrzeć do mózgu i szybciej odczujecie sytość.

Oszczędność czasu

Dzięki wspólnej diecie możecie również zaoszczędzić mnóstwo czasu – zamiast gotować dwie różne potrawy, będziecie gotować jedną. Pamiętajcie jednak, że każdy organizm ma inne potrzeby żywieniowe, a mężczyźni powinni spożywać o około 500 kalorii więcej.

Motywacja

Jak powszechnie wiadomo, każde nowe wyzwanie staje się łatwiejsze, jeśli je z kimś dzielimy i mamy oparcie w kryzysowych chwilach. Dzięki temu, że obydwoje staracie się zrzucić kilogramy, żadne z Was nie będzie się natykać na kaloryczne przekąski w lodówce, a także nie będzie musiało patrzeć, jak partner zajada się ulubionymi potrawami.

Powodzenia! Razem na pewno się uda 🙂